Słyszeliście o suplemencie diety dla dzieci, który hamuje apetyt na słodycze? Rewelacja, co? Od teraz nie musisz już wysilać gardła i strzępić nerwów na ciągłe powtarzanie dziecku - nie, nie możesz czekoladki!  

Dzieci to naprawdę niesamowite stworzenia. Przebiegłe niczym Szpieg z Krainy Deszczowców i podstępne jak Kot w butach ze Shreka. Godzinami możesz wciskać w nie obiad, podgrzewając go tysiąc razy i obiecując złote góry w nagrodę. A ono i tak będzie siedziało z zamkniętym dzióbkiem, głuche na Twoje prośby, przeplatane krzykami i litanią błagań. Takiego charakteru nie złamaliby nawet najlepsi śledczy pakistańskiego wywiadu. Zaskakujące jest jednak to, że kiedy już odpuścisz i zlitujesz się nad dzieckiem, które uporczywie twierdzi, że „już nie może”, dzieje się rzecz niesamowita. Skrzat, jak nowo narodzony, odchodzi od stołu i ochoczo łapie za cukierka czy batonika. Toż to istna zagadka cywilizacji jakie możliwości kryje w sobie żołądek małego człowieka. Brzmi znajomo?

W małym brzuszku zawsze znajdzie się miejsce na słodycze. I nie ma w tym absolutnie nic złego. Sytuacja zmienia się gdy w głowach rodziców sztucznie tworzy się przeświadczenie, że powinni ograniczyć apetyt dziecka na słodycze. Jeśli sami nie dają sobie rady (co stanowi szczyt abstrakcji) rynek już wychodzi im naprzeciw. Tam gdzie rodzicielska nieporadność nie odnosi sukcesów, dotrą bowiem suplementy diety! Na zwiększenie apetytu, na odchudzanie, na powstrzymanie słodyczowych orgii. A co jeśli tabletki okażą się niewystarczające w walce z małymi łakomczuszkami? A co jeśli dojdzie do tego Twoja rodzicielska niemoc i nie ogarniesz się? Pozostanie Ci patrzeć jak z dziecka robi się mały tucznik, a dentysta będzie Waszym najlepszym przyjacielem. Zawsze można jednak związać dziecku rączki za plecami kiedy poprosi o słodycze albo rozciągnąć elektronicznego pastucha wokół miejsca, w którym magazynujesz łakocie.

Takie faszerowanie dzieciaków suplementami diety hamującymi „głód słodyczowy” to prawie jak dodawanie bromu do jadłospisu zakonnic w celu redukowania popędu seksualnego. Natury nie oszukasz. Dziecko jest tylko dzieckiem. A słodycze naturalnie wpisane są w dzieciństwo. Spróbuj znaleźć dla nich alternatywę jeśli faktycznie spożywa ich zbyt dużo.

Zdjęcie główne: Flickr.com, Pink Sherbet Photography, Sweet Rainbow Sugar Cookies, CC BY 2.0

Odwiedź najlepiejszy.pl na Facebook