Przygotowałem dla Ciebie kilka tytułów książek dla dzieci. Książek, które są z nami od dłuższego czasu. Te książki to coś więcej niż tylko kolejne, wydawnicze pozycje dla maluchów. Będą one wymagać od Ciebie nieco większego zaangażowania niż wiele innych, popularnych na rynku tytułów. Postaraj się jednak, bo warto. Przekonaj się ile emocji może towarzyszyć Tobie i Twojemu maluchowi, kiedy razem będziecie przechadzać się ulicą Czereśniową, odkrywać wszechświat czy przytulać napotkane po drodze zwierzątka… I pamiętaj – książka w połączeniu z Twoim zaangażowaniem to potężne narzędzie w budowaniu relacji z dzieckiem. Wykorzystaj to.

Zanim przejdziesz do przygotowanych propozycji, chciałbym Ci coś powiedzieć. Podane zakresy cen książek są aktualne w chwili opublikowania postu. Jeśli trafisz tu po czasie, może się okazać, że kwoty poniżej różnią się. Z reguły ceny nie uwzględniają kosztów wysyłki (przygotowałem osobną listę sklepów z cenami, w które wliczona jest wysyłka na określonych zasadach). Pracując nad tym zestawieniem, postawiłem na oferty zebrane na Ceneo. Podrzucam zestawienie z Ceneo z dwóch powodów. Pierwszym jest obszerne zestawienie miejsc, w których możecie kupić książkę i możliwość wyboru, jaki daje takie rozwiązanie.W ten sposób możesz np. sugerować się najkorzystniejszą ofertą albo konkretnym sklepem z listy, który znasz z poprzednich zakupów, masz tam już konto lub po prostu wydaje Ci się najbardziej konkurencyjny. Drugim, o którym powinniście wiedzieć, jest moja osobista korzyść. Podane linki mają charakter afiliacyjny. Oznacza to, że za każde kliknięcie w nie otrzymuję od Ceneo kilka groszy na konto (linki otwierają się w nowych oknach, przenosząc na Ceneo). Tak samo, jeśli znajdziecie dobrą ofertę i zdecydujecie się na poszerzenie biblioteczki Waszego malucha dokonując zakupu, ja również otrzymam skromne wynagrodzenie za polecenie danej pozycji. W ten sposób Ty możesz skorzystać z konkurencyjnych ofert, a ja – dzięki Tobie, zyskuję środki na dalszy rozwój bloga i kanałów społecznościowych. Do lektur zatem!

Seria: ulica Czereśniowa

To bajka, która się nie nudzi. W tym jednym zdaniu mogłaby się zamknąć recenzja tej książki. I nie ma tu za grosz naciągania czy sztucznego napędzania popularności. Nawet jeśli zdarza nam się wpaść w ciąg, kiedy to ulica Czereśniowa wypełnia każdy z wieczorów od poniedziałku do niedzieli to i tak mamy z tego wielki fun. Mnogość postaci, wielowątkowość historii i przede wszystkim brak tekstu dają ogromne możliwości interpretacji. Przygody każdego z bohaterów można opowiedzieć na dziesiątki różnych sposobów, przechodząc przez poszczególne pory roku, a także noc. Brak liniowej i narzuconej historii sprawia, że tylko od Was zależy w jaki sposób potoczy się dana historia i jak długo będzie trwała. To w końcu świetne narzędzie do rozwijania kreatywności. Przede wszystkim rodzica, przed którym stoi zadanie budowania historii. Tutaj jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Dowodem niech będzie skórka od banana, z której pewnego dnia zrobiłem głównego bohatera opowieści…

 

Lato na ulicy Czereśniowej

 • Ceny od 20,95 zł do 34,70 zł. Zestawienia → tutaj.

 • Darmowa wysyłka –  sklepy, które w opisie oferują taką opcję → tutaj.

Jesień na ulicy Czereśniowej

 • Ceny od 21,01 zł do 43,01 zł. Zestawienie → tutaj.

 • Darmowa wysyłka – sklepy, które w opisie oferują taką opcję → tutaj.

Zima na ulicy Czereśniowej

 • Ceny od 20,84 zł do 36,90 zł. Zestawienie → tutaj.

 • Darmowa wysyłka – sklepy, które w opisie oferują taką opcję → tutaj.

Wiosna na ulicy Czereśniowej

 • Ceny od 21,18 zł do 34,32 zł. Zestawienie → tutaj.

 • Darmowa wysyłka – sklepy, które w opisie oferują taką opcję → tutaj.

Noc na ulicy Czereśniowej

 • Ceny od 21,29 zł do 36,90 zł. Zestawienie → tutaj.

 • Darmowa wysyłka – sklepy, które w opisie oferują taką opcję → tutaj.

Jak tata pokazał mi wszechświat

To opowieść o wyprawie chłopca z ojcem do miejsca, w którym… No właśnie, do miejsca w którym tata pokazuje synowi wszechświat? Ale czy na pewno wszechświat oczami dziecka jest tym samym, co widzi dorosły? To bardzo mądra książka pokazująca poczucie odpowiedzialności rodzica za edukowanie swojego dziecka. To również książka trudna. Rodzi pytania od pierwszego kontaktu dziecka z tytułem. No bo jak wyjaśnić trzylatkowi, czym jest wszechświat już na samym wstępie czytania? Tym samym odnajduję w tej opowieści wielkie wyzwanie – wprowadzanie dziecka w świat rzeczy nowych, dotychczas nieznanych. Nikt nie mówił, że rodzicielstwo jest łatwe. Na szczęście zakończenie tej opowieści, w humorystyczny sposób, szybko sprowadza nas na ziemię, dając chwilę oddechu po całej serii pojawiających się po drodze pytań.

 • Cena od 15,66 zł do 25,11 zł. Zestawienie → tutaj.

Proszę mnie przytulić

Kolejna opowieść o podróży. Tym razem to historia drogi przez dobro. Wiem wiem, może brzmi to trochę jak biblijne nauki, ale to właśnie dobro, empatia i bliskość są motywami przewodnimi książki. Tata niedźwiedź wraz z synem ruszają przez las… i przytulają wszystkie spotkane po drodze stworzenia. Opis tej pozycji niech pozostanie taki krótki. Nie ma tu miejsca na snucie długich rekomendacji. W tym wszystkim chodzi tylko o przytulanie. O taki mały gest, który tak wiele znaczy. Nasze dzieci powinny to wiedzieć.

 • Cena od 17,66 zł do 29,95. Zestawienie → tutaj.

 • Darmowa wysyłka – sklepy, które w opisie oferują taką opcję → tutaj.

Komentujemy

Komentarze